poniedziałek, 24 września 2018
aktualności|galerie | napisali o nas|kontakt|przydatne linki
 

Edukacja ekologiczna

Zapraszamy na II Kobylnicką Garażówkę
Zapraszamy na II Kobylnicką Garażówkę
[2016-04-14]

„Garage sale” to stary zwyczaj praktykowany w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, a od jakiegoś czasu coraz bardziej popularny również w Polsce. W ubiegłym roku podobne wydarzenie zorganizowano w Kobylnicy. Przed nami kolejna edycja tej imprezy, która tym razem zostanie wzbogacona o nowe atrakcje, przy współudziale PGK Sp. z o.o. w Słupsku.

„Kobylnicką Garażówkę” zorganizowano z myślą o osobach, które chcą wystawić na sprzedaż przedmioty znalezione we własnych domach, garażach czy piwnicach. Pierwsza edycja imprezy zgromadziła trzydziestu wystawców w różnym wieku, którzy na swoich stoiskach zaprezentowali między innymi: ubrania, sprzęt elektroniczny, zabawki, akwarium, narzędzia a nawet rowery i rękodzieła.

Druga edycja „Kobylnickiej Garażówki” odbędzie się 17 kwietnia na placu przed Zespołem Szkół Samorządowych w Kobylnicy. Tym razem przyświecać będzie jej hasło „Wiosenne porządki”. Podobnie jak rok temu, organizatorzy prowadzą rekrutację osób, które są zainteresowane przygotowaniem własnego stoiska. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 kwietnia. Uczestnikiem wyprzedaży nie musi być mieszkaniec Gminy Kobylnica. Zabroniony jest jednak handel przedmiotami niebezpiecznymi, niedopuszczonymi do sprzedaży, wymagającymi koncesji lub posiadanie których jest niezgodne z prawem oraz artykułów spożywczych i zwierząt.

Co warte podkreślenia, stoiska i związana z nimi wyprzedaż nie są jedynymi elementami imprezy. Organizatorzy wzbogacili tegoroczny program imprezy o bezpłatny poczęstunek, atrakcje dla dzieci i część artystyczną, w trakcie której zaprezentują się zespoły i artyści z terenu Gminy Kobylnica. Rowerzyści będą też mogli skorzystać z możliwości bezpłatnego zabezpieczenia swoich rowerów poprzez wykonanie tzw. ochipowania przez funkcjonariusza Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. (Akcja znakowania jednośladów rusza o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 13:00. Osoby, które będą chciały z niej skorzystać muszą być pełnoletnie, posiadać dokument tożsamości a także potwierdzenie zakupu znakowanego sprzętu)

W tym roku impreza odbędzie się we współpracy z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej ze Słupska, które przygotuje specjalny program edukacyjny dla uczestników i odwiedzających. Jednym z jego elementów będzie mobilny punkt, w którym będzie można zapoznać się z zasadami prawidłowej segregacji odpadów. Z myślą o dzieciach pracownicy PGK zorganizują konkursy i zabawy związane z tematyką ekologiczną. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli skorzystać z możliwości bezpłatnego pozbycia się elektrośmieci, pochodzących z gospodarstw domowych. W zamian za to otrzymają kwiatki.

Cała impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 15:00. Organizatorzy zastrzegają sobie jednak prawo do jej odwołania w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Uczestnicy wyprzedaży zostaną poinformowani o tym fakcie telefonicznie najpóźniej do 15 kwietnia do godziny 15:00.

« powrót 

spacer
Infrastruktura i Środowisko Mechaniczno-biologiczne przetwarzanie odpadów
Słupsk
Wirtualny Spacer - Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie
Porządne Pomorze
liczba odwiedzin: 3301935
© infocity

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku
76-200 Słupsk, ul. Szczecińska 112, centrala 59 843-40-22, 59 843-40-23, 59 843-40-93 fax 59 841-71-49
Wywóz odpadów 59 843-23-05, 59 843-40-22 w. 245, 246, Biuro Obsługi Klienta 59 843-40-22 w. 268, 247, 248, 253, 254, 279
e-mail: sekretariat@pgkslupsk.pl