13 maja - DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA !! | PGK Sp. z o.o. w Słupsku

Przejdź do zawartości strony Przejdź do menu
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  • TEKST:
  • KONTRAST:
2023-04-21

11 maja obchodzony jest „Dzień bez śmiecenia”. Z tej okazji oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku wspólnie z Miastem Słupsk , już po raz dwunasty, organizują w dniu 13 maja br. akcję zbiórki wybranych odpadów selektywnych.

Zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie, szkło oraz makulaturę.

Odpady będzie można wymienić na drzewka lub krzewy owocowe, rośliny rabatowe i ogrodowe oraz zioła.

Akcja odbędzie się w sobotę 13 maja br. od godziny 08:00 do 13:00 na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku.

Osoby reprezentujące gospodarstwo domowe z terenu Miasta Słupska, które w sobotę oddadzą w PSZOK-u zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, makulaturę lub szkło (min. 5 kg) lub baterie (min. 30 szt.) - otrzymają sadzonki ww. roślin.

W tym roku zostanie dodatkowo przeprowadzone losowanie atrakcyjnych nagród, w tym vouchery na Trzy Fale, (do wykorzystania na basenie, saunie lub w klinice zdrowia – o wartości 150zł), rozgałęźniki USB do ładowania urządzeń elektronicznych, koce piknikowe, oraz torby z ekogadżetami, dla 100 gospodarstw domowych*

Celem ułatwienia wzięcia udziału w tegorocznej akcji zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe, które będą dowoziły Mieszkańców Miasta do PSZOK-a.

Szczegóły tras oraz godziny odjazdu autobusów dostępne tutaj : ROZKŁAD JAZDY

Celem zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest uświadomienie społeczeństwu, że wyrzucone do zwykłego kosza na odpady lub pozostawione na łonie natury „elektrośmieci”, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny i baterie zawierają wiele szkodliwych i niebezpiecznych substancji, które w momencie niewłaściwego zagospodarowania tego typu odpadów mogą przedostać się do środowiska i stanowić zagrożenie nie tylko dla przyrody, ale również dla zdrowia ludzi. Kolejnym celem akcji, związanym ze zbiórką makulatury i szkła, jest promowanie selektywnej zbiórki odpadów. Na co dzień tego typu odpady można wrzucać do specjalnych pojemników umieszczonych w punktach na terenie Słupska lub w zabudowie jednorodzinnej – do regularnie odbieranych pojemników (w przypadku szkła i makulatury) i worków (w przypadku makulatury). Zebrane surowce trafiają do recyklingu, dzięki czemu mogą zostać ponownie wykorzystane.

* jeden kupon losujący na jedno gospodarstwo domowe, a nie na osobę).

 

 

Powrót na początek strony