23 stycznia obchodzimy DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH | PGK Sp. z o.o. w Słupsku

Przejdź do zawartości strony Przejdź do menu
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  • TEKST:
  • KONTRAST:
2023-01-23

23 stycznia obchodzimy DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

Pamiętajcie wychodząc na zakupy korzystajcie z toreb papierowych lub materiałowych.

 

A teraz trochę historii.

Zanim powstały torebki foliowe w 1912 roku Walter H. Deubner wymyślił i stworzył papierową torbę na zakupy aby klienci robiący zakupy w jego sklepie mogli bezproblemowo dostarczyć je do domu. Wkrótce papierowe torby zaczęły pojawiać się na całym świecie. Tak było do 1965r kiedy szwedzki inżynier Gustav Thulin Sten wymyślił i opatentował polietylenową wersję torby papierowej. Ten wynalazek szybko wyparł torby papierowe. Tak powstały "reklamówki" które możemy znaleźć wszędzie.

Jednak po latach ludzie zaczęli dostrzegać problem związany z nimi czyli ich długi czas rozkładu wynoszący ok. 400l. Ogromna liczba opakowań foliowych zanieczyszczających środowisko skłoniło ludzi i producentów tego typu opakowań do zmiany podejścia.

Producenci opakowań zaczęli zmieniać skład swoich produktów tak aby ulegały one szybszemu rozkładowi a konsumenci zaczęli wracać do papierowych toreb na zakupy i materiałowych.

Powrót na początek strony