Przejdź do treści
PREZENTACJA INTERAKTYWNA
WIRTUALNY SPACER
ANKIETA
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Wspólnie dbamy o środowisko

Dzień bez śmiecenia

2021-05-17

Z okazji „Dnia bez Śmiecenia”, który przypadał 11 maja, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku wspólnie z Miastem Słupsk organizuje akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury. Odpady będzie można wymienić na rośliny balkonowe, ogrodowe oraz zioła.

Każdy, kto w sobotę - 22 maja br. w godz. od 09:00 do 13:00 odda w PSZOK przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny lub makulaturę, otrzyma roślinkę.

Celem zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest uświadomienie społeczeństwu, że wyrzucone do zwykłego kosza na odpady, lub pozostawione na łonie natury „elektrośmieci”, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera wiele szkodliwych i niebezpiecznych substancji, które w momencie niewłaściwego zagospodarowania mogą przedostać się do środowiska i stanowić zagrożenie nie tylko dla przyrody, ale również dla zdrowia ludzi.

Kolejnym celem akcji, związanym ze zbiórką makulatury, jest promowanie selektywnej zbiórki odpadów. Zebrane surowce trafiają do recyklingu, dzięki czemu mogą zostać ponownie wykorzystane.

Serdecznie zapraszamy!

Sponsorzy: Miasto Słupsk, PGK Sp. z o.o., KING, Sommer Sp. z o.o.

powrót na górę strony