Dziś świętujemy 30-lecie swojej działalności | PGK Sp. z o.o. w Słupsku

Przejdź do zawartości strony Przejdź do menu
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  • TEKST:
  • KONTRAST:
2022-06-01

PGK w Słupsku zajmuję się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych i przemysłowych, całorocznym oczyszczaniem w tym zimowym utrzymaniem ulic, placów, chodników i skwerów, prowadzeniem grzebowiska dla zwierząt „Dolina Pupilków”, a także utrzymaniem szaletów publicznych. Świadczymy usługi w Słupsku oraz w 11 gminach na terenie niemal całego powiatu słupskiego.

Te trzy dekady to czas wielu zmian i inwestycji. Zapoczątkował je, jeszcze jako dyrektor przedsiębiorstwa, a potem wieloletni prezes spółki, Tadeusz Koper. Potem wyznaczoną przez niego drogą szli jego następcy. Od 2019 roku na czele spółki stoi jej wieloletni pracownik Elżbieta Rokita, która wraz ze współpracownikami podejmuje kolejne wyzwania.

30 lat to czas na podsumowania i podziękowania dla tych, którzy naszą spółkę tworzyli i wciąż tworzą. Dzisiaj PGK zatrudnia ponad 320 osób, kilkadziesiąt z nich jest związanych z firmą od wielu lat, a kilkanaście z najdłuższym stażem pamięta jeszcze czasy, gdy zakład był przedsiębiorstwem komunalnym. To oni są gwarantem jakości i siłą spółki.

Spółka wciąż się rozwija. Widzą to mieszkańcy całego regionu, bo ze swoimi usługami docieramy do niemal 170 tysięcy osób. Widzą to również specjaliści i znawcy branży, nagradzając spółkę za to, co robi każdego dnia.

Od lat konsekwentnie stawiamy na ekologię, zarówno inwestując w nowoczesne technologie przetwarzania odpadów jak i flotę pojazdów, jak również wychodząc do mieszkańców z wieloma zielonymi akcjami i propozycjami.

Ale jubileusz to również okazja do planowania kolejnych lat i kolejnych inwestycji. A tych będzie sporo. Przed nami ogromne wyzwania m.in. budowa instalacji do fermentacji odpadów ulegających biodegradacji. Ta ogromna inwestycja za ok. 60 milionów złotych pozwoli przetwarzać bioodpady tak, aby mogły być wykorzystane do wytworzenia certyfikowanego produktu nawozowego.

Dziękujemy za 30 lat współpracy!

Powrót na początek strony