Przejdź do treści
PREZENTACJA INTERAKTYWNA
WIRTUALNY SPACER
ANKIETA
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Wspólnie dbamy o środowisko

Oddaj odpady, dostaniesz sadzonkę!

2018-05-09

Z okazji „Dnia bez Śmiecenia” Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku oraz Miasto Słupsk po raz ósmy organizują akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury. Odpady będzie można wymienić na rośliny balkonowe, ogrodowe oraz zioła. Koordynatorem „Dnia bez śmiecenia” w Polsce jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Każdy, kto w sobotę - 12 maja br. w godz. od 10:00 do 14:00 odda w Zakładzie Robót Porządkowych PGK przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny lub makulaturę, otrzyma sadzonki roślin. W tym roku będą to eszewerie, komarzyce, trzmieliny, aksamitki, jałowce, żywotniki, cisy, drzewa i krzewy owocowe oraz zioła tj. bazylia, mięta, oregano czy tymianek.

„Dzień bez śmiecenia” kolejny raz będzie miał w Słupsku szerszy wymiar, bo w ramach Zintegrowanej Edukacji Ekologicznej do współorganizacji włączają się również Zielony Punkt, „Wodociągi Słupsk” Sp. z o. o., ., PGM Sp. z o. o., MZK Sp. z o. o. oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku.

Wspólnie przygotowaliśmu dla Państwa liczne atrakcje, w tym pokazy sprzętu, interaktywne gry związane z segregacją odpadów i recyklingiem oraz  konkursy, w których będzie można zdobyć gadżety i upominki. Zachęcamy również do przyniesienia niepotrzebnych książek  w  ramach akcji Bookcrossing – Uwolnij książkę! – każdy kto przyniesie książkę, będzie mógł wymienić ją na inną.

Celem zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest uświadomienie społeczeństwu, że wyrzucone do zwykłego kosza na odpady, lub pozostawione na łonie natury „elektrośmieci”, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera wiele szkodliwych i niebezpiecznych substancji, które w momencie niewłaściwego zagospodarowania mogą przedostać się do środowiska i stanowić zagrożenie nie tylko dla przyrody, ale również dla zdrowia ludzi.

Kolejnym celem akcji, związanym ze zbiórką makulatury, jest promowanie selektywnej zbiórki odpadów. Zebrane surowce trafiają do recyklingu, dzięki czemu mogą zostać ponownie wykorzystane.

 

Serdecznie zapraszamy!

powrót na górę strony