Przejdź do treści
PREZENTACJA INTERAKTYWNA
WIRTUALNY SPACER
ANKIETA
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Wspólnie dbamy o środowisko

Ogromny sukces PGK i całej Ziemi Słupskiej!

2016-10-14

Drodzy słupszczanie i mieszkańcy Ziemi Słupskiej - dzięki Waszemu zaangażowaniu nasza Spółka odniosła niebywały sukces w Konkursie o Puchar Recyklingu. PGK Sp. z o.o. w Słupsku zdobyło główne nagrody i wyróżenienia aż w sześciu kategoriach, w tym najważniejsze trofeum w najbardziej prestiżowym Liderze Recyklingu. Wasze starania w zakresie selektywnego zbierania odpadów zostały dostrzeżone przez niezależne, ogólnopolskie gremium, które potwierdziło, że Ziemia Słupska ekologią stoi!

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku odniosło olbrzymi sukces w XVII edycji konkursu o Puchar Recyklingu, którego uroczyste zakończenie odbyło się 11 września 2016 r. podczas targów Pol-Eco-System w Poznaniu.

Konkurs o Puchar Recyklingu to jedyna w swoim rodzaju inicjatywa w kraju, której celem jest wyróżnienie podmiotów, realizujących najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła. Nasze Przedsiębiorstwo okazało się najlepszym w Polsce wśród firm obejmujących swoim działaniem powyżej 120 tys. mieszkańców.

PGK Sp. z o.o. w Słupsku zdobyło główną nagrodę w najbardziej prestiżowej kategoriiLider Recyklingu, obejmującej liderów selektywnego zbierania i sortowania: stłuczki szklanej, makulatury, tworzyw sztucznych, puszek aluminiowych, zużytych baterii, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opakowań wielomateriałowych. 


            Ponadto PGK Sp. z o.o. w Słupsku otrzymało główne nagrody w kategoriach:   

  • Lider Recyklingu - opakowania – za selektywną zbiórkę i odzysk odpadów opakowaniowych.
  • Lider Zbiórki Tworzyw – za selektywną zbiórkę i odzysk tworzyw sztucznych.
  • Zielona Bateria – za selektywną zbiórkę baterii i akumulatorów innych niż przemysłowe.
  • Srebrna Puszka – za selektywną zbiórkę i odzysk aluminiowych puszek.        

Dodatkowo naszej Spółce przyznano wyróżnienie w kategorii Złota Bela Makulatury, za skuteczne działania związane z selektywną zbiórką, odzyskiem i zagospodarowaniem makulatury.

Wśród laureatów spośród ponad 100 uczestników konkursu PGK Sp. z o.o. w Słupsku zdobyło najwięcej nagród, co jest naszym zdecydowanie największym sukcesem w siedmioletniej historii startów w konkursie o Puchar Recyklingu. Nagrody te dedykujemy wszystkim mieszkańcom naszego Miasta i Ziemi Słupskiej, zaangażowanym w prawidłowe gospodarowanie odpadami, stanowiących wzór ekologicznej społeczności. Nasz wspólny sukces to efekt proekologicznej polityki miasta Słupska i Gmin, na terenie których działamy, stawiających na nowoczesne rozwiązania i edukację mieszkańców. Każda z nagród jest bezpośrednim potwierdzeniem dla nas wszystkich, że działania podejmowane w trosce o naturę są skuteczne, a ich kierunek jest słuszny.

W tegorocznej edycji konkursu oceniane są działania prowadzone w okresie od 1 stycznia 2015 r. do 31 grudnia 2015 r. Warunkiem zakwalifikowania się do udziału w konkursie jest stosowanie w praktyce przedsięwzięć organizacyjnych, technicznych i edukacyjnych dotyczących odbioru, zbiórki, przekazania do odzysku i recyklingu odpadów. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie spośród zgłoszonych podmiotów tych, które realizują najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła, prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną.

powrót na górę strony