Przejdź do treści
PREZENTACJA INTERAKTYWNA
WIRTUALNY SPACER
ANKIETA
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Wspólnie dbamy o środowisko

PGK w gronie laureatów!

2019-10-22

PGK w gronie laureatów!

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku otrzymało wyróżnienie w ramach  XX edycji Konkursu Puchar Recyklingu.

Konkurs jest adresowany do gmin i przedsiębiorstw. Odbywa się co roku od 20. lat. Kompleksowo ocenia selektywną zbiórkę odpadów i  działania edukacyjne na temat segregacji.

Przyznanie nagrody poprzedziło żmudne wprowadzane danych do szczegółowo przygotowanej ankiety; opisano w niej wszelkie aspekty pracy Spółki, w tym m.in. te dotyczące gromadzenia, segregowania i przetwarzania odpadów komunalnych, wykorzystywanie pojazdów z napędem ekologicznym, oświetlenie ekologiczne, pozyskane środki na modernizację i wiele innych.
W tym roku kapituła konkursu przyznała PGK wyróżnienie w kategorii „Bioodpady”. Jest to pierwsze wyróżnienie w tej kategorii.  Dotychczas PGK zdobywało nagrody w kategoriach „Zbiórka tworzyw sztucznych”, „Lider Recyklingu”, „Złota Bela Makulatury”, „Srebrna Puszka”, „Szklana Statuetka”, „Lider Odzysku”, „Zielona Bateria”, „Lider Recyklingu” – opakowania.

Konkurs jest organizowany przez miesięcznik „Przegląd Komunalny”. W tym roku rozdanie nagród odbyło się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO w Poznaniu. 10 października 2019 r. podczas targów wydelegowani Pracownicy PGK odebrali wyróżnienie. Tym samym PGK znalazło się wśród kilkudziesięciu nagrodzonych firm w Polsce.

Ta nagroda ma charakter prestiżowy i wskazuje, w jakim zakresie Spółka osiąga poziomy odzysku surowców wtórnych.

PGK Sp. z o.o. do czasu rozstrzygnięcia następnego konkursu ma prawo do używania znaku „Laureat Konkursu Puchar Recyklingu 2019”.

powrót na górę strony