Przejdź do treści
PREZENTACJA INTERAKTYWNA
WIRTUALNY SPACER
ANKIETA
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Wspólnie dbamy o środowisko

Powstanie „Dolina Pupilków”!

2016-11-08

Rozstrzygnęliśmy konkurs na nazwę dla „Cmentarza dla zwierząt domowych”, który powstaje na terenie PGK w pobliżu Bierkowa. Za najciekawszą, budzącą dobre skojarzenia i pasującą do charakteru działalności cmentarza uznano propozycję „Dolina Pupilków”.

Na konkurs nadesłano niemal sto różnych propozycji, z których każda wyróżniała się na swój sposób. Komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli PGK i Urzędu Miejskiego w Słupsku wyłoniła najciekawsze w jej opinii propozycje, spośród których właśnie „Dolina Pupilków” zyskała największe uznanie i stanie się obowiązującą nazwą dla „Cmentarza dla zwierząt domowych”.

Wyróżnienia otrzymali autorzy propozycji:
- Zakątek Zwierzątek,
- Miau&Hau,
- Mój Przyjaciel,
- Polanka Przyjaciela,
- Zwierzęce Zacisze.

„Cmentarz dla zwierząt domowych” będzie pierwszym tego typu obiektem w regionie słupskim. W „Dolinie Pupilków” każdy będzie mógł pochować swoje domowe zwierzę, z którym nierzadko był związany przez wiele lat. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pochówki „na dziko” stanowią wykroczenie, a nie każdy godzi się na przekazanie czworonożnego przyjaciela do utylizacji. Powstanie „Doliny Pupilków” jest więc odpowiedzią na potrzeby wszystkich miłośników zwierząt.

powrót na górę strony