Przejdź do treści
PREZENTACJA INTERAKTYWNA
WIRTUALNY SPACER
ANKIETA
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Wspólnie dbamy o środowisko

V Rodzinny Piknik Ekologiczny w Czołpinie

2017-08-08

W dniu 5 sierpnia 2017 roku na parkingu w byłej jednostce wojskowej w Czołpinie już po raz piąty odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny pn. „Słowińskie Ścieżki”. Od pierwszej edycji imprezy nieodłącznym jej punktem jest edukacyjne stoisko PGK Sp. z o.o. w Słupsku.

Na stoisku Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku można było rozwiązać test, na który składało się kilkanaście, nieraz zaskakujących pytań dotyczących prawidłowego gospodarowania odpadami i samej Spółki. Najważniejszym punktem programu naszej firmy było oczywiście "segregowanie" odpadów na tablicy magnetycznej, co angażowało całe rodziny.

Podczas imprezy m. in. poznawano tajniki budowy budek dla ptaków, rozpoznawano otoczaki, tropy zwierząt, grupy organizmów bytujące w j. Gardno, a w dwóch konkursach można było wylosować ciekawą nagrodę.

W tym dniu w ramach Pikniku obchodzono również po raz piąty Wielki Dzień Pszczół, dlatego wydzielona Strefa Dzieci była przeznaczona tym owadom i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a drobne upominki ufundowane przez „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” nie pozwolą uczestnikom na zapomnienie o szczególnej roli pszczół w życiu człowieka.

Piknik był doskonałą okazją do zaprezentowania zakresu działania Służb Parku w dziedzinie ochrony przyrody i udostępniania, a także wyposażenia w sprzęt służący tym działaniom – sprzęt do monitoringu hydrologicznego, łodzie, samochody, quad, dron, itp. Miały miejsce również niezwykłe prezentacje materiałów z fotopułapek.

Partnerami/Współgospodarzami tegorocznego pikniku byli: Park Krajobrazowy Dolina Słupi, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej „Słowiniec”, którzy od pierwszego Pikniku nam towarzyszą oraz młodzi wolontariusze z Sołectwa Smołdziński Las wraz z Sołtysem Panią Ireną Kurek. Do podstawowego składu w tym roku dołączyło Centrum Integracji Społecznej ze Smołdzińskiego Lasu.

Do zobaczenia za rok!

powrót na górę strony