Przejdź do treści
PREZENTACJA INTERAKTYWNA
WIRTUALNY SPACER
ANKIETA
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Wspólnie dbamy o środowisko

Za nami dzień bez śmiecenia 2018!

2018-05-14

Z okazji „Dnia bez Śmiecenia” 12 maja br. po raz kolejny wspólnie z Urzędem Miejskim przeprowadziliśmy akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury na terenie Zakładu Robót Porządkowych PGK przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku.

Odpady można było wymienić na rośliny balkonowe, ogrodowe oraz zioła. W tym roku do uczestników trafiły: trzmieliny, aksamitki, jałowce, żywotniki, cisy, drzewa i krzewy owocowe oraz zioła m.in. mięta, bazylia i tymianek.

W ramach Zintegrowanej Edukacji Ekologicznej do współorganizacji imprezy włączyły się: Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku, Zielony Punkt, „Wodociągi Słupsk” Sp. z o. o., MZK Sp. z o. o. oraz PGM Sp. z o. o. zapewniając dodatkowe atrakcje. Firma Ekostrateg z Sopotu edukowała poprzez gry: Segregujesz-Zyskujesz, Kapslowy Tor Wyścigowy oraz prezentację półproduktów recyklingu wraz rzeczami z nich wykonanymi.

Mieszkańcy Słupska i okolic chętnie uczestniczyli w inicjatywie wymiany odpadów za rośliny o czym świadczą blisko 4 tony zebranych elektrośmieci i makulatury.

 Koordynatorem w Polsce „Dnia bez śmiecenia” jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

powrót na górę strony